מאת מאיר בנימין דוידי – התאחדות הקבלנים בוני הארץ: "ביטול התוספת למס הרכישה על דירות ייצר בשנה הקרובה תוספת של כ-15 אלף דירות להשכרה"

מאת: מאיר בנימין דוידי

ביטול התוספת למס הרכישה על דירות, ייצר בשנה הקרובה תוספת של כ-15 אלף דירות להשכרה. כך מעריכים היום בהתאחדות הקבלנים בוני הארץ, לאחר החלטת הממשלה להפחית בחזרה את מס הרכישה למשקיעים בדירות מ-8%, ל-5%.
אישור הפחתת מס הרכישה נעשה לבקשתו של שר האוצר ישראל כ"ץ שביקש להקדים כמה שניתן את הפחתת המס, במה שהוא הגדיר "במטרה לעודד משקיעים לחזור לשוק הנדל"ן אחרי הרחקתם בשנים האחרונות".
נציין שההתאחדות קוראת מאז פרוץ משבר הקורונה לבטל בהוראת שעה לזמן מוגבל את המס על המשקיעים לאור הירידה הדרמטית בהתחלות הבניה שתכביד מאוד על ציבור שוכרי הדירות.
באגף הכלכלה של ההתאחדות הקבלנים בוני הארץ העריך לפני כמה חודשים בשיחות עם בכירי משרד האוצר, כי הכנסות המדינה ממשקיעים בתקופה שלאחר העלאת מס הרכישה על השקעה בדירות, עמדה על 1.7 מיליארד שקל בשנה, על בסיס נתון של האוצר, כי מדובר בכ-120 אלף שקל לדירה. בהתאחדות מעריכים כי ביטול מלא של המס לשנה היה מייצר תוספת הכנסות של 5.5 מיליארד שקל לממשלה.

נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו: "אני מברך את השר ישראל כ"ץ על קבלת החלטה מצוינת שהעביר בזמן קצר. ההחלטה על הפחתת מס הרכישה למשקיעים בדירות היא החלטה בכיוון הנכון. היא תבטיח שהמשק ייצר תוספת מהותית מאוד של דירות לסל הדירות להשכרה במשק. הדבר מתבקש כעת, בצל המשבר במשק שאת סופו לא ניתן עדיין לראות. על הצורך האדיר בדירות השכרה אפשר ללמוד כעת מהדיווחים של המערכת הפיננסים על הקפאון בשוק המשכנתאות והקשיים שצופים בה בתחום זה בהמשך. תוספת של פעילות השקעה בדירות מחוייבת המציאות עתה, כדי לתמוך בהמשך הפעלת ענף הבניה ודחיפת המשק ליציאה מהמשבר בהמשך".

שתפו:

מאמרים חדשים

צרו איתנו קשר

צרו איתנו קשר