מאיר דוידי האם זה הזמן לרכוש דירה

מאיר דוידי

מאיר דוידי האם זה הזמן לרכוש דירה

מאיר דוידי האם זה הזמן לרכוש דירה

מאיר דוידי – העלייה במחירי הדירות תימשך ב-2018

מאיר דוידי, יועץ משכנתאות ומומחה לנדל"ן, צופה עלייה בביקושים לדירות ובמחירי הדירות במהלך 2018 וזאת בהתייחס לנתונים שפורסמו על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

מחירי הדירות ימשיכו לעלות

למרות האטה בשוק הדיור נראה כי המחירים ימשיכו לעלות ב-2018. לדבריו: "למרות העובדה שבמהלך החודשים מאי– יולי  2017 נרשמה עלייה של כ-1.1% בהשוואה לשלושת החודשים הקודמים ובהתחשב בגורמים העונתיים המבטאים באותה תקופה ירידה של 1.4% בביקושים, הרי שלהערכתי הביקושים ימשיכו לעלות ולזנק בקצב מהיר יותר בשנת 2018 וגם המחירים יעלו.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נראה כי חלה ירידה של כ-17% ברכישת דירות חדשות בשנה החולפת כשרובן הגדול באזור המרכז (כ-27%) ורק 6% באזור ירושלים.

מאיר דוידי סבור כי מדובר בנתונים עונתיים בלבד שלא מבטאים את המגמה הכללית. "אמנם הטרנד של מחיר למשתכן יצר, ככל הנראה, הפוגה בביקושים לדירות אבל הביקושים רק הולכים וגדלים ולכן זו רק תמונת מצב זמנית".

מאיר דוידי מעריך כי בשנת 2018 יזנקו הביקושים לדירות חדשות והבועה סביב מחיר למשתכן תתנפץ. להערכתו המדינה לא תוכל לעמוד בהבטחות ובביקושים ונראה כי תהיינה בחירות לכנסת במהלך השנה הקרובה, שמן הסתם תבלום את כל התוכניות הקיימות. לפיכך, הערכות מדברות על כל שמחירי הדירות ימשיכו לעלות, בעיקר באזורי הפריפרייה ובערים המקיפות את תל אביב, וגם הביקושים ימשיכו לצמוח.

מאיר דוידי

 

מאיר דוידי מעריך כי ערים כמו נתניה, עכו, ירושלים, ראש העין  ובאר שבע יצליחו בשנים הקרובות להגדיל את כמו הבנייה באופן משמעותי אך יחד עם זאת המחירים שם ימשיכו לעלות באופן משמעותי.

מאמרים נוספים

הירשם לניוזלטר

שתפו:

מאמרים חדשים

צרו איתנו קשר

צרו איתנו קשר